24 września 2020

Nowoczesny look wnętrz a osprzęt elektrycznyStylistyka wnętrza powinna być spójna pod względem wizualnym. Dlatego znaczenie ma nawet najmniejszy szczegół wprowadzony do wystroju. Co prawda, istnieją aranżacje, w których łączy się elementy nawiązujące do różnych, niekiedy całkowicie odmiennych stylów, jednak stworzenie efektownego eklektycznego wnętrza wymaga sporo wyczucia i wcale nie jest łatwe. Dlatego zdecydowanie częściej decydujemy się na utrzymanie aranżacji w jednym, konkretnym stylu. Tym, który gości w naszych wnętrzach bardzo często, jest styl nowoczesny.

Zaprojektowanie wnętrza w nowoczesnym stylu wymaga odpowiedniej wiedzy oraz wyczucia i smaku. Utrzymanie aranżacji w minimalistycznym stylu poprzez wprowadzenie odpowiednich mebli i unikanie nadmiaru elementów dekoracyjnych to jedno, ale warto też rozważyć zastosowanie adekwatnych elementów wykończeniowych. Dostępny na rynku osprzęt elektryczny o designie doskonale wpisującym się w cechy stylu nowoczesnego będzie bardzo pomocny.

Nowoczesny osprzęt elektryczny – Livolo

Na uwagę zasługuje tutaj osprzęt dostępny w asortymencie sklepu Gajwer.pl. Włączniki elektryczne Livolo doskonale odzwierciedlają cechy stylu nowoczesnego. Są proste, minimalistyczne i gładkie. Przylegają płasko do ściany, a co więcej, nie mają przełącznika, do jakiego zostaliśmy przyzwyczajeni na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Nie przypominają zatem klasycznych, spotykanych dotychczas we wnętrzach rozwiązań.

Włączniki Livolo zamiast znanego wszystkim przełącznika mają panel sterowania z sensorem dotykowym. Umieszczony pośrodku panelu czujnik został oznaczony niewielkim znakiem graficznym. Wystarczy delikatnie dotknąć w tym miejscu opuszkiem palca, by światło we wnętrzu zostało włączone albo wyłączone. Co więcej, panel jest podświetlany. Może się świecić na kolor niebieski albo czerwony, w zależności od tego, czy użytkownik włączył światło, czy pozostawił je wyłączone.

Warto pamiętać, że panele dotykowe Livolo dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu dopasowanie osprzętu do konkretnego wystroju nie powinno stwarzać problemu. Co więcej, poza włącznikami światła producent oferuje też ściemniacze, panele przeznaczone do sterowania roletami oraz żaluzjami, a także gniazda elektryczne. Dzięki modułowej budowie poszczególne elementy osprzętu elektrycznego można umieszczać obok siebie w wielokrotnej ramce.

Zalety nowoczesnych włączników Livolo

Warto zwrócić uwagę na sposób wykonania osprzętu oraz dobór materiałów. Dzięki temu, że do produkcji paneli Livolo wykorzystuje się hartowane szkło, włączniki są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nawet po wielu latach użytkowania wyglądają doskonale, opierając się uszkodzeniom mechanicznym takim jak zarysowania czy stłuczenie.

Włączniki Livolo mają też wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Podświetlany panel pozwala im dotrzeć do miejsca sterowania oświetleniem, unikając po drodze przeszkód. Inwestor może się też zdecydować na osprzęt oznaczony symbolem „R”, co pozwoli na sterowanie światłem za pomocą pilota. O bezpieczeństwa możemy mówić również w kontekście zagrożenia pożarem. Niepalny materiał nie stwarza bowiem zagrożenia w postaci wydzielania się toksycznych substancji.

Liczne zalety tego osprzętu sprawiają, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Livolo zaczyna się zresztą pojawiać nie tylko w pomieszczeniach zaaranżowanych nowocześnie, ale również w tych, które zostały utrzymane w innej stylistyce.


13 komentarzy

 1. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest podświetlenie ledowe telewizora. Za telewizorem można zamontować pasek led. Jeśli ktoś woli styl elegancki, to można zainstalować kinkiety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sterowanie światłem przy pomocy pilota brzmi świetnie. Taki sprzęt by mi się przydał, ale kupiłam rolety w Bielsku - moim rodzinnym mieście- które do niczego nie pasują i boję się, że będzie już za bardzo pstrokato...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie taki osprzęt nie powinien rzucać się w oczy. Raczej być tylko subtelnym dodatkiem, a nie dominującym elementem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto korzystać z tego, co daje nam nowoczesna technologia. Taki osprzęt to bardzo ciekawe rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie i estetycznie zabudować taki osprzęt to też jest sztuka! Więc już o czymś takim najlepiej myśleć na etapie budowy czy generalnego remontu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładnie, estetycznie, ale zimno. Każdy zabieg ocieplający zniszczy całą konwencję. Kwestia gustu, ok.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowoczesne sprzęty są czymś, co uwielbiam.. tak bardzo ułatwiają codzienne życie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. minimalizm i nowczesność :D ja osobiście lubie troszkę przytulniejsze klimaty

  OdpowiedzUsuń
 9. Stworzyć nowoczesne wnętrze w tych czasach nie jest trudno :D sprzety tez prezentują się fantastycznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowoczesne wnętrza to najczęściej dwa, trzy kolory i dodatki, które dodają efektu. Niedawno miałam okazję aranżować nowy salon i postawiłam na styl nowoczesny. W internecie jest mnóstwo inspiracji, jak choćby ten blog :) Warto śledzić najnowsze trendy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Do tak zaprojektowane wnętrza będzie pasowała klimatyzacja w mieszkaniu. Dobrze, że są białe, przynajmniej nie będą rzucać się w oczy. Dzięki za inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawy post i zwracający uwagę na kwestie, o których część z nas zapomina wybierając pewne meble czy elektronikę, która potem jedno z drugim niekoniecznie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam takie wnętrza i mimo, że sama raczej wolę przytulne i ciepłe wnętrza, lubię pooglądać takie aranżacje i się nimi inspirować. Wygląda to bardzo pięknie, gratuluję umiejętności takiego dobierania do siebie dodatków.
  Mnie ostatnio bardzo zaciekawiły panele w kolorach kamienia, ciepłe i przyjemne w dotyku, ale stylem nawiązujące do zimnego kamienia.

  OdpowiedzUsuń

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP