30 stycznia 2019

Odkurzacz centralny #7 – Akcesoria warte uwagiW dzisiejszym poście chciałam Wam przybliżyć akcesoria jakie są dostępne dla odkurzaczy centralnych. Niektóre z nich jak np. szufelki, Wallyflex, Vroom znacznie ułatwiają szybkie sprzątanie. Większość jednostek centralnych sprzedawana jest wraz z wężem ssącym oraz zestawem ssawek i szczotek. Jednak w ofercie możecie znaleźć wiele innych ciekawych akcesoriów.

O Wallyflex pisałam już wcześniej TUTAJ, dlatego dziś skupię się na mniej znanych akcesoriach, na które warto zwrócić uwagę.

Czyścikdo rur – to małe gumowe kuleczki, które mają za zadanie usuwać różne przedmioty, które zostały przez przypadek zassane do instalacji i tam pozostały. Zaleca się przepuszczenie jednorazowo wszystkich kulek na raz z każdego gniazda ssawnego.Wąż rozciągany – jeżeli tak jak mnie denerwuje Was długi płatający się wąż to można kupić wąż rozciągany, który rozciąga się aż do 10m. Wąż ssący uruchamia odkurzacz poprzez włożenie końcówki węża do gniazdka ssącego.Separator uniwersalny popiołu i wodydzięki separatorowi możemy odkurzyć zimny popiół z kominka, posprzątamy pozostałości po remoncie, po pracy w warsztacie, nagromadzoną wodę i to wszystko nie uszkadzając odkurzacza.

Przedłużacz do węża – jeżeli w trakcie użytkowania okazuje się, że wasz wąż ssący jest za krótki to jeszcze nic straconego. Nie musicie kupować nowego. Wystarczy dokupić przedłużacz.
Pokrowiecna wąż – jeżeli podczas użytkowania okaże się, że obijacie sobie i brudzicie ścienny wężem ssącym to możecie dokupić pokrowiec na wąż. Materiałowy pozwala odkurzać bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia, a w razie potrzeby pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać.Turboszczotka do tapicerki – jest to szczotka wyposażona w obrotową szczotkę, która bez trudu zbiera nawet ciężko do usunięcia paprochy. Polecana jest w szczególności posiadaczom zwierząt domowych.Szczotkado zwierząt długowłosych – szczotka do wyczesywania sierści zwierząt domowych


Szczotkaobrotowa do wykładzin – przeznaczona do odkurzania gęstych wykładzin i głębokich dywanów


Dwufunkcyjnassawka obrotowa - Ssawka z jednej strony przeznaczona do czyszczenia mebli tapicerowanych i siedzeń samochodowych, a z drugiej wykończona włosiem do czyszczenia mebli, telewizorów i delikatnych powierzchni.


Ssawkado zasysania pyłu podczas wiercenia - Ssawka posiada uszczelkę, która ściśle przylega do ściany i nie pozwala by zabrudzenia powstałe podczas wiercenia wydostały się na zewnątrz. Zasysane odkurzaczem powietrze trzyma ją przyssaną w wybranym miejscu, dzięki czemu obie ręce są wolne a pomieszczenie po wierceniu pozostaje czyste


Szczotkado czyszczenia ubrań - Pozwala szybko odświeżyć ubranie i pozbyć się przyczepionych zabrudzeń takich jak sierść, kurz, okruchy jedzenia.


Zestaw garażowy – w garażu przyda się dodatkowy wąż ssący wraz z zestawem akcesoriów


Jak widzicie oferta jest niezwykle bogata, a to jest zaledwie ułamek rzeczy jakie możecie dokupić do swoich odkurzaczy centralnych.

1 komentarz

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP