5 stycznia 2019

Jakie kupić płytki do łazienkiŁazienka to miejsce w każdym domu, nad którego urządzeniem powinniśmy dobrze się zastanowić. Warto skupić się nie tylko na walorach wizualnych, ale również na funkcjonalnej stronie tego pomieszczenia. Jednym z najtrudniejszych zadań zdaje się być wybór odpowiednich płytek. Producenci oferują wiele zróżnicowanych możliwości, jednak skąd możemy mieć pewność, która z nich okaże się najlepsza?

Wszystko zależy od preferowanego stylu


Wszystko zależy przede wszystkim od stylu, w którym pragniemy zaaranżować naszą łazienkę. Co innego dobrze będzie prezentowało się w pomieszczeniach urządzonych na sposób nowoczesny, a co innego na przykład w rustykalnych. W pierwszym przypadku ciekawie będą prezentowały się płytki ceramiczne z geometryczną fakturą, które cieszą się obecnie ogromną popularnością, z kolei w drugim - płytki o nierównych brzegach lub z efektem przetartego połysku. Interesującą opcją wydają się również płytki imitujące drewno. W minimalistycznych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się duże i gładkie rozwiązania. Tutaj możemy wybierać pomiędzy wariantami jednobarwnymi a imitującymi różne materiały, na przykład metal, szkło czy skórę.

Nie tylko wygląd ma znaczenie


Warto wiedzieć, że nie tylko wygląd płytek ma znaczenie. Bardzo istotny jest również sposób ich ułożenia, o czym często zapominamy. Właśnie dlatego, zanim zaczniemy zastanawiać się nad odpowiednimi płytkami, powinniśmy wykonać projekt, na którym naniesione będą wszystkie urządzenia sanitarne i inne elementy znajdujące się w łazience.

Rodzaje płytek łazienkowych


Przejdźmy teraz do kwestii numer dwa, jaką jest funkcjonalność. Nawet najpiękniejsze płytki, jeśli nie będą dobre jakościowo, na niewiele się zdadzą. Należy zatem wybierać rozwiązania idealnie dopasowane do naszych potrzeb, które okażą się wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Wyróżniamy kilka rodzajów płytek, które bez problemu mogą Państwo nabyć na przykład w sklepie internetowym Bricoman. Są to:
- glazura;
- terakota;
- gres;
- klinkier.

Niezwykle trwałym materiałem o bardzo wysokich parametrach technicznych jest klinkier szkliwiony. Dobrze sprawdza się zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Na uwagę zasługuje również gres porcelanowy, który charakteryzuje się trwałością, odpornością na plamienie, ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb każdej osoby. Warto przed zakupem dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu, aby być pewnym jego wysokiej jakości.

4 komentarze

 1. No tak, przecież łazienkę robi się raz-dwa razy w życiu. Mówię o takiej sytuacji, kiedy nie trzeba się przeprowadzać - trzeba zwrócić uwagę na wszystkie detale, a płytki to już wyższa szkoła jazdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za super porady bardzo mi się przydadzą

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybór płytek do łazienki jest bardzo ważny - nie tylko ze względu na kolorystykę, ale także jakość materiału, z których są wykonane :) Bardzo ciekawy wpis - dzięki za podpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, płytki do łazienki do bardzo ważny aspekt. Z mężem mamy duży dylemat. Osobiście bardzo podobają mi się płytki łazienkowe z motywem róży, a mężowi niekoniecznie :D

  OdpowiedzUsuń

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP