25 grudnia 2015

Telewizor i kominek - jak połączyć je w salonie?


Miejsce kominka jest zwykle określone w projekcie, ale jego kształt oraz wielkość powinny być zaplanowane z myślą o tym, jak zorganizujemy wnętrze. Kominek i telewizor nie powinny ze sobą konkurować, lecz harmonijnie współistnieć w salonie. Miejsce umieszczenia względem siebie kominka i telewizora powinno być dobrze przemyślane. 

Idealna jest sytuacja, gdy znajdziemy dla telewizora miejsce na ścianie prostopadłej do ściany kominkowej. Wówczas sofy również można ustawić do siebie prostopadle. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się kominkiem wygodnie oglądać telewizję. 

http://www.homekoncept.com.pl/
http://www.mgprojekt.com.pl/
http://www.mgprojekt.com.pl/
http://www.mgprojekt.com.pl/
http://www.homekoncept.com.pl/
http://www.homekoncept.com.pl/


Innym rozwiązaniem w którym kominek i telewizor nie konkurują ze sobą jest umieszczenie ich przy ścianach równoległych. Jednak w takim układzie, albo cieszymy się ciepłem kominka, albo oglądamy telewizję.

http://coffj.com/
http://www.homesquare.pl/


Telewizor i kominek możemy też umieścić obok siebie, ale żeby źle to nie wyglądało, dobierzmy nowoczesny kominek i równie prosty jak obudowa telewizora oraz ustawny je w odległości między sobą min. 80 cm.

http://www.examsuites.com/
http://www.mgprojekt.com.pl/
http://homemydesign.com/
http://www.mgprojekt.com.pl/


Telewizor można również umieścić jak obraz nad kominkiem. Jednak takie rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ kominek mocno walczy o uwagę domowników z telewizorem.

http://coffj.com/
http://www.decoist.com/
http://www.minimalisti.com/

5 komentarzy

 1. Moim zdaniem najlepiej mieć telewizor z boku kominka albo nawet naprzeciwko, dzięki temu możemy zachować równowagę wystroju oraz mamy możliwość skupienia się na jednej z tych atrakcji w danym momencie. W zależności od tego, co chcemy w danej chwili oglądać po prostu się odpowiednio odwracamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Telewizora nad kominkiem to jeszcze nie widziałam ;) Też mam kominek w salonie i jestem bardzo zadowolona. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w chłodniejsze wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wnętrza, a oglądanie tv przy kominku to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczególnie wiadomości ��

  OdpowiedzUsuń

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP