13 grudnia 2015

Projekt pod lupą - Wilson II


Dzisiaj rozpoczynam cykl postów "Projekt pod lupą", który będzie dotyczyć ciekawych projektów domów, głównie nowoczesnych z nietypowymi rozwiązaniami. Z założenia, wybrane przeze mnie projekty domów mają być ogólnodostępne -nie będą więc to projekty na indywidualne zamówienie. Dodatkowo postaram się pokazać co można zmienić, aby dom stał się bardziej funkcjonalny i nabrał wyjątkowego charakteru.

Pod lupę idzie dzisiaj projekt domu WILSON II z pracowni PRESTIGE – DOMY WYJĄTKOWE o powierzchni użytkowej 124m2.  Jest to pierwszy projekt, który wpadł mi w oko przeszukując tysiące gotowych projektów przy poszukiwaniu własnego. Dla mnie okazał się za mały, poza tym zdecydowaliśmy się na dom z piętrem – ale o tym inny razem :P. Jednak dla osób szukających małego domu parterowego ten wydaje się ciekawą propozycją.WILSON II to projekt kompaktowego domu parterowego dla 2-4 osobowej rodziny. To co mi się szczególnie w nim podoba to fakt, iż dom ten charakteryzuje się współczesną elegancją i dużymi przeszkleniami, które pozwalają na uzyskanie ciepłego i słonecznego wnętrza. Niewielka przestrzeń wnętrza domu jest funkcjonalnie zaprojektowana co pozwala  na jej optymalne wykorzystanie. Widać zaakcentowany podział na strefę dzienną i prywatną. Strefa dzienna składa się z salonu połączonego z jadalnią oraz kuchnią – w sumie ponad 46m2. Nieduża kuchnia i jadalnia znajdują się od frontu domu, natomiast z salonu mamy widok na ogród. Część prywatną tworzą trzy sypialnie, łazienka z wanną i prysznicem oraz osobne WC. Największa sypialnia (od strony ogrodu) posiada prywatną garderobę oraz wyjście na taras. Uzupełnienie projektu stanowi garaż, niestety tylko na jedno auto, gdzie w dzisiejszych czasach dwa samochody to niemal standard. Plusem jest również wejście do garażu z wiatrołapu (co niestety w projektach nie jest standardem), a pomieszczenie gospodarcze umieszczono przy garażu.


Układ pomieszczeń i ich metraż:


1. Hol wejściowy
6,93 m²
2. Komunikacja
19,36 m²
3. Kuchnia
8,0 m²
4. Jadalnia
13,73 m²
5. Pokój dzienny
24,62 m²
6. Sypialnia 1
12,54 m²
7. Garderoba
4,8 m²
8. Sypialnia 2
10,52 m²
9. Sypialnia 3
10,52 m²
10. Łazienka
5,8 m²
11. Pralnia
2,15 m²
12. WC
1,46 m²
13. Kotłownia
3,48 m²
14. Garaż
23,42 m²
15. Taras front / betonowy
13,2 m²
16. Taras ogród / drewniany
38,15 m²


Jedyne co bym zmieniła to łazienka, ponieważ niecałe 6m2 to naprawdę mało na pełną łazienkę (czyli łazienkę z wanną i prysznicem). Rozważyłabym likwidację pralni i poszerzenie łazienki kosztem kotłowni.

Na koniec szczegół, który sprawia że ten projekt domu jest wyjątkowy - szeroki przeszklony korytarz oraz ciekawa zabudowa tarasu ogrodowego, który daje poczucie intymności. 

Przy wykańczaniu elewacji można pokusić się o drewniane elementy, które dodadzą domu uroku. Jak np. tutaj:


http://www.projektyzwizja.pl/

Więcej szczegółów technicznych oraz UWAGA spacer po domu! znajdziecie na stronie projektu - TUTAJ

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP