11 grudnia 2015

Jak przechowywać drewno kominkowe w salonie?


Jako, że sezon kominkowy jest w pełni, a ciepłe wieczory spędzane na tarasie z lampką wina pozostały już tylko wspomnieniem, dzisiejszy post poświęcony jest zaplanowaniu miejsca do przechowywania drewna do kominka, które powinno być też ciekawą dekoracją wnętrza.

W dzisiejszych czasach kominek w salonie to nie tylko element mający na celu dogrzanie wnętrza, ale głównie jest to najbardziej reprezentacyjne miejsce w salonie. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi przywiązujemy do jego właściwego wykończenia. Na efekt wizualny strefy kominkowej składa się nie tylko kominek, ale także cała strefa wokół ognia, która obejmuje także miejsce do przechowywania drewna, ponieważ bieganie do drewutni kilkakrotnie w ciągu dnia nie  jest ani wygodne, ani sensowne.

Drewno kominkowe powinno być przechowywane dla naszej wygody w sąsiedztwie kominka. Aby mieć wygodny dostęp do drewna kominkowego, schowek powinien być usytuowany obok lub pod kominkiem, a miejsce na drewno kominkowe powinno być częścią aranżacji wnętrza.

Najpopularniejszym miejscem na przechowywanie drewna jest wnęka, którą projektuje się już w momencie osadzania kominka. Wnęka na drewno kominkowe jest z pewnością użyteczna i może pełnić funkcję dekoracyjną - dekoracyjny efekt daje szczelne wypełnienie wnęk drewnem. Taką propozycję znajdziemy w większości wizualizacji. Mnie osobiście nie przekonuje takie składowanie drewna, ponieważ o ile wypełniona ładnymi, równymi polanami wnęka wygląda atrakcyjnie, to już byle jakie tanie drewno nie będzie upiększać nam wnętrza, a wręcz przeciwnie. Dodatkowo nie chciałabym trzymać cały rok drewna w domu ze względu na robactwo jakie w nim siedzi, a puste wnęki również nie są atrakcyjne.


http://79ideas.org/
http://www.rocal.es/
http://www.rocal.es/
http://www.acb13.net/
Fot. toppino.it
http://theglossiernerd.tumblr.com/
http://21.stuv.com/
http://www.apartmenttherapy.com/
http://elisabethheier.no/

Drewno kominkowe pod paleniskiem. Umieszczenie drewna pod paleniskiem to doskonały sposób na jego ukrycie, to także dobre miejsce na podsuszanie drewna, które za chwilę znajdzie się w kominku. Wadą takiego rozwiązania jest to, że wnęka pod paleniskiem jest zazwyczaj niska i przez to nie zmieści się tu tyle drzewa kominkowego, co we wnęce bocznej.


http://www.stovesareus.co.uk/
http://www.antoniolupi.it/


Drewno kominkowe pod ławą. Innym ciekawym pomysłem jest umieszczenie niskiej ławy na poziomie paleniska. Można na niej usiąść lub może służyć też jako podręczny blat czy półka.


http://www.cheminee-gaudin-vallet.com/
http://swstudio.pl/
http://swstudio.pl/
http://www.mgprojekt.com.pl/

Gotowe konstrukcje drewniane lub stalowe – kosze i stojaki kominkowe, które pozwalają na przechowanie wystarczającej ilości drewna na jednorazowe palenie. W sklepach budowlanych znaleźć można kilkadziesiąt wzorów, które z łatwością można dopasować do każdego stylu salonu i kominka.


http://www.rais.no/
http://www.projektyzwizja.pl/
Fot. Invicta
http://www.projektyzwizja.pl/
http://www.mopo.com.pl/
http://www.mopo.com.pl/
http://www.mopo.com.pl/
http://www.interieurdesign.nu/
http://www.dunskiekominki.com.pl/
http://www.skantherm.pl/
http://www.desiretoinspire.net/
http://www.abell.co.uk/
http://www.lantliv.com/
http://www.woningkijk.nl/
http://quebuenoesvivir.tumblr.com/ 
http://decophotoblog.blogspot.com/
Projektując miejsce na przechowywanie drewna warto pamiętać o jednym – drewno może się osypywać i nigdy nie jest idealnie czyste – zatem warto tak przygotować miejsce, by nie było później problemów z jego czyszczeniem.PODOBNE POSTY

4 komentarze

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP