21 października 2015

Master bedroom (20 inspiracji)


Master bedroom to sypialnia połączona łazienką i garderobą. Taki układ staje się coraz bardziej popularny w wielu projektach nawet skromnych domów. Master bedroom do niedawna synonim luksusu i rozrzutności, zawitał i do nas. Do urządzenia takiego pokoju 3 w 1 wystarczy 24-35 m2.
Uzupełniona dodatkowymi pomieszczeniami sypialnia gwarantuje pełną prywatność oraz poranną i wieczorną toaletę bez oczekiwania w kolejce do rodzinnej łazienki, wybór stroju bez konieczności biegania po domu w piżamie.

Ostatnim krzykiem mody jest takie zaprojektowanie sypialni małżeńskiej, by zmieściła się w niej wolno stojąca wanna lub całkowite połączenie obu pomieszczeń. Łazienka odcięta od reszty domu stwarza najbardziej osobiste miejsce relaksu. Możemy korzystać z takiej łazienki również w nocy, nie przeszkadzając innym domownikom. Możemy skorzystać z niej we dwoje biorąc wspólną kąpiel, albo uciąć sobie wieczorną pogawędkę, gdy jedno z nas wyleguje się w wannie.
Dodatkowa łazienka przy sypialni to kłopot, jeśli masz lekki sen. Warto w takiej sytuacji rozważyć wydzielenie WC w ramach łazienki lub oddzielenie łazienki strefą garderoby by nie zakłócać snu drugiej osoby. Takie połączenie stworzy najintymniejszą strefę w domu.

W sypialni małżeńskiej potrzebujemy także miejsca na przechowywanie ubrań. Miejsca na garderobę potrzeba niewiele. Wystarczy niewiele ponad 3 m², aby nie tylko zmieścić ubrania dwóch osób, ale także by można było do niej swobodnie wejść, poszukać rzeczy i się przebrać. Jednak dobrze jest mieć jedną zamkniętą szafę na wyjątkowe ubrania, które trzeba szczególnie chronić przed kurzem lub słońcem.

Można w niej zastosować drzwi przesuwne, które wprawdzie mniej izolują, ale zabierają mniej miejsca na otwieranie. zamiast pełnych drzwi spotyka się mocno przeszklone lub w całości wykonane ze szkła zazwyczaj matowego.

http://goodcleaneating.blogspot.com/
http://homearchdesign.com/
www.visasignaturehotels.com
http://thebestdecor.com/
http://www.wowbathroomideas.net/
http://werdhome.net/
http://www.pminteriors.com.au/
http://indulgy.com/
http://qarilar.com/
http://interiorpik.com
http://www.houzz.com/
http://www.inspirationluv.com/
http://livinator.com/
http://livinator.com/
https://www.decosee.com
http://www.tusaviones.com/
http://indulgy.com/
http://goodcleaneating.blogspot.com/
http://www.inspirationluv.com/

2 komentarze

  1. świetne inspiracje :) i te inspiracje domów , to w jaki sposób opisujesz to wszystko- super !! masz pojęcie kobietko :-) chyba powinnaś zmienić profesje :) będę zaglądać bo świetny blog ! bardzo fajne wskazówki , ja kupiłam gotowy domek , bo chyba by mi zabrakło sił na budowe domu :)) no i jestem baardzo niecierpliwa :)) hihi . życzę dużo siły w budowie i planach wymarzonego domu :) ściskam !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za przemiły komentarz:) Takie słowa to miód na moje serce. Dobrze wiedzieć, że ktoś tu czasem zagląda i czyta, a nie piszę tego tylko dla samej siebie. Jeżeli się znajdzie choć jedna osoba, która coś wyniesie dla siebie z mojego bloga to dla mnie jest to sukces. Ja również życzę powodzenia w urządzaniu swoich czterech kątów. I zapraszam do zaglądania, buźka :*

    OdpowiedzUsuń

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP