10 lipca 2018

Elewacja


O tym jak będzie wyglądać nasza elewacja wiedziałam od dawana. Wizualizacja projektu Homekoncept-01 od samego początku nie pasowała mi - za dużo drewna, natomiast serce skradła mi elewacja z bliźniaczego projektu HomeKoncept-02 i na niej się właśnie wzorowałam.


Cała elewacja została wykonana na tynku silikatowo-silikonowym typu baranek o uziarnieniu 1,5mm firmy Ceresit. Kolor biały to kolor bazowy, natomiast szary to nebraska 4. 
Paleta kolorów CeresitRóżne odcienie szarości.

Paleta kolorów Nebraska

Zależało mi, aby dół elewacji mimo iż wykonany jest z tynku to jak najbardziej przypominał beton, dlatego wykonano pionowe bonie.


Pomiędzy oknami mamy naturalne drewno. Mimo iż zamienniki prawdziwego drewna są coraz lepszej jakości i z daleka wyglądają jak prawdziwe drewno to jednak z bliska dużo im jeszcze do niego brakuje. Nie znalazłam innego materiału, który by drewno z godnością mógł zastąpić. Poza tym nie mamy tego drewna aż tak dużo, żeby jego renowacja była uciążliwa. Nie trzeba też wchodzić na drabinę, bo mamy swobodny dostęp z balkonów, dlatego też w naszym przypadku prawdziwe drewno było jedyną słuszną decyzją.


Zależało mi na drewnie o kształcie rhombo typu pióro-wspust, czyli z szerokimi i głębokimi przetłoczeniami. Długo zajęło mi zalezienie odpowiedniego materiału, dostępnego od ręki i z racji mocno kurczącego się budżetu w niskiej cenie. W końcu udało się zakupić drewno w Castoramie. Zostało one zabezpieczone preparatem drewno-ochronnym oraz pomalowane trzykrotnie lakierobejcą Vidaron w kolorze orzech włoski.


Na dole zdjęcia są surowe deski, na górze pokryte drewnochronem.

Po lewej po drugiej warstwie lakierobejcy, a po prawej po jednej warstwie.

Wszystkie deski pokryte trzema warstwami lakierobejcy.
Pamiętajcie by deski pióro-wpust zawsze montować piórem do góry.

Całość elewacji zamyka antracytowa podbitka wykonana z paneli PCV firmy VOX.I jak Wam się podoba? Mi udało się uzyskać zamierzony efekt i bardzo jestem zadowolona, że mimo namowom męża nie zrezygnowałam z dodatku w postaci drewna. 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Razem tworzymy to miejsce! Będzie mi miło jeżeli na koniec pod wpisem zostawisz komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka :)

TOP